Objednat

Seriál - Tipy pro podporu realitního byznysu


Seriál odebírá již 7.431 RK

Ve dvoutýdenních intervalech zde pro naše klienty z řad realitních kanceláří a samostatně podnikajících makléřů uveřejňujeme vždy jeden praktický tip týkající se konceptů a strategií obchodního jednání v realitách, prodejních technik či konkrétních pracovních postupů, které mají přímou vazbu na obchodní  výsledky.

 

Máte už registraci měsíčníku REALITNÍ FLASH?

Nepropásněte to, v lednu začínáme - info ZDE >>>

 

Novoroční tip:

Co konkrétně můžete dělat v roce 2019 jinak, aby byly vaše obchodní výsledky ještě lepší?

Většina z nás na začátku roku roku bilancuje, tedy zamýšlí se nad tím, co se povedlo a co nikoli, co by se v tom novém roce mohlo zlepšit. Někteří si dokonce dávají různá předsevzetí atp. Týká se to jak našich osobních životů, tak i těch profesních.

Tedy: Co můžete udělat v tomto roce pro to, aby byly vaše obchodní výsledky ještě lepší?

Zdánlivě snadná otázka. Proberte ale toto téma s vašimi kolegy-makléři na předvánoční poradě a pozorně poslouchejte, jaká budou ta jejich předsevzetí:

„Letos budu víc pracovat.“
„Letos chci mít lepší výsledky.“
„Letos už nechci tolik pracovat, vloni to byl fakt fičák.“
„Letos chci mít produkci o 20% vyšší než vloni.“
„Letos budu víc času věnovat náboru zakázek, vloni jsem to trochu flákal.“
„Letos chci nabírat pouze exkluzivně.“
„Letos chci zvýšit pravděpodobnost prodeje nabraných zakázek.“

Podívejme ale znovu na ta předsevzetí vašich kolegů. Co myslíte, jsou „uchopitelná“ a tedy i splnitelná? Jedna věc je, říci si, co si chceme splnit, druhá věc ale je, jak toho dosáhneme.

Pokud si např. někdo dá s novým rokem cíl „Letos budu víc pracovat“, proč si ho dává? Chce více pracovat se stejnými výsledky nebo si myslí, že mu více práce přinese větší příjmy? A jak konkrétně bude naplňovat toto své předsevzetí? Bude chodit do práce v sedm ráno? Nebo bude denně obvolávat namísto tří třeba patnáct prodávajících z bezrealitky? A opravdu mu to přinese lepší obchodní výsledky? Nemohlo by takové předsevzetí vypadat spíš něco jako Letos chci pracovat efektivněji“? Neměla by větši efektivita práce zásadnější vliv na produkci než to, o kolik času více strávíte v kanceláři? Ale i tak, co konkrétně by pro to šlo udělat?

Bilanční předsevzetí jsou zdánlivě banální, všichni si je ostatně ke konci roku říkáme, abychom je třeba už 10. ledna pozapomněli... Neměli bychom ale nikdy zapomínat na to, že pokud si už přeci jen nějaké to předsevzetí dáváme, vždy by mělo být myšleno vážně, ale hlavně by mělo být realizovatelné.

Pokud si třeba usmyslíte, že „Letos budu mít produkci o 20% vyšší než vloni“, co konkrétně pro to můžete udělat? Co konkrétně pro to uděláte? Vyšší produkce můžete např. dosáhnout větší konverzí zakázek (tedy zvýšením pravděpodobnosti prodeje), vyšší provizí, výběrem zakázek, lepší prací s prodávajícími nebo kupujícími; je toho jistě hodně...

Tedy až budete s kolegy ve vaší realitní kanceláři na první lednové poradě bilancovat ten předchozí rok, až se budete společně zamýšlet nad změnami, které by vám v tom novém roce mohly přinést lepší obchodní výsledky, nedávejte si pouze cíle „bez dalšího“. Vždy se rovněž pokuste definovat cestu, kterou se ke splnění svých cílů dostanete. Tedy už žádné Letos bych chtěl mít lepší výsledky než vloni“, ale třeba „Od ledna budu dělat jinak konkrétně to a to, a v důsledku toho bych měl mít větší produkci a tím i lepší příjem.“ A pak už jenom stačí ty zamýšlené změny překlopit do praxe...

Co konkrétně budete dělat v tomto roce jinak,
aby byly vaše obchodní výsledky ještě lepší?

Tento díl ke stažení ZDE >>> Tipy pro podporu realitního byznysu

  • Souhlas k využití autorských práv:
Tento "Tip pro podporu realitního byznysu" můžete bezplatně přetisknout nebo zveřejnit za předpokladu, že na jeho konci uvedete následující uvedení copyrightu a zdroje: © Copyright Gaudens s.r.o., www.gaudens.cz

 

 

Kalendář nejbližších veřejných realitních kurzů k dispozici ZDE >>>

 

Máte zájem o tipy pro podporu realitního byznysu?

Objednat je můžete formulářem viz. níže - každý druhý týden pak získáte jeden díl ze série Tipů na Váš e-mail (pokud jste od nás již obdrželi výše uveřejněný díl, nemusíte nic objednávat - další Vám budeme i nadále zasílat automaticky). Nebo prostě sledujte naše stránky www.gaudens.cz - každý druhý týden zde naleznete aktuální Tip.

Pro dotazy nás neváhejte kontaktovat na +420 602 684 968 nebo na info@gaudens.cz.

TOPlist

12.9. - Právo a nemovitosti v realitní praxi - smlouvy a paragrafy, www.gaudens.cz/pravo

13.9. - Budování a vedení realitního týmu, manažerský workshop, www.gaudens.cz/tym

18-20.9. - Realitní akademie - nábor, prodej, prodejní techniky, www.gaudens.cz/akademie
Objednávka

This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)

AntiSpam

Obchodní podmínky a zásady ochrany osobních údajů jsou k dispozici ZDE >>>

Partneři