Objednat

eBook REZERVAČNÍ SMLOUVY + základní vzory RS + vzory pro RK v souvislosti s ukončením RS a uplatněním smluvní pokuty


 

Pacta sunt servanda (smlouvy se mají dodržovat)

Jak je to s rezervačními smlouvami z pohledu paragrafů, judikatury a realitní praxe? Odpovědi vám poskytne eBook Rezervační smlouvy v realitní praxi, kde v rozsahu 20 stran najdete všechny potřebné informace, vč. praktických tipů a doporučení.

A jak řešit situace, kdy k naplnění rezervační smlouvy nedojde? V praxi se občas stane, že budoucí kupující odstoupí od uzavřené rezervační smlouvy a pod soudní pohrůžkou požaduje navrácení rezervačního poplatku v plné výši. Ale právě v tom okamžiku je na stole debata o smluvní pokutě, na kterou má prodávající, a někdy i zprostředkovatel, ze smlouvy nárok. Uvedené vzory Dohoda v souvislosti s ukončením rezervační smlouvy by měly zajistit, že zprostředkovatele (ani jeho klienty-prodávající) nebude odstoupivší strana žalovat, a to i přesto, že bude smluvní pokuta po právu uplatněna.

Základní vzory rezervačních smluv, které jsou součástí produktu, pak můžete využít buď přímo, nebo se můžete některými ustanoveními přiložených RS nechat třeba jen inspirovat.

 

Obsah eBooku REZERVAČNÍ SMLOUVY V REALITNÍ PRAXI

1) Rezervační smlouva ve vztahu k zákonu o realitním zprostředkování

2) Právní a obchodní rozdíly při uzavírání dvoustranných a trojstranných RS

3) Smluvní pokuta v RS - platné sjednání, konstrukce a formulace ujednání

4) Rezervační smlouva v hledáčku justice - judikatura ohledně smluvních pokut v RS

5) Vzory rezervačních smluv - trojstranná (prodej nemovitosti) a dvoustranná (pronájem bytu)

6) Jak zajistit, aby vás a vašeho klienta (typicky prodávajícího) odstoupivší strana nežalovala

7) Vzor dohody uzavřené v souvislosti s ukončením rezervační smlouvy a uplatněním sml. pokuty

 

O jaké konkrétní VZORY se jedná?

Dohoda v souvislosti s ukončením rezervační smlouvy a uplatněním 1) části smluvní pokuty / 2) celé smluvní pokuty - vždy s podílem / bez podílu pro RK, pro trojstranné RS

Dohoda v souvislosti s ukončením rezervační smlouvy a uplatněním 3) části smluvní pokuty /  4) celé smluvní pokuty - vždy s podílem / bez podílu pro RK, pro dvoustranné RS

K tomu obdržíte vzory 5) Rezervační smlouva na prodej nemovitostí - trojstranná, 6) Rezervační smlouva na převod družstevního podílu - trojstranná, 7) Rezervační smlouva na nájem bytu - dvoustranná a 8) Rezervační smlouva na podnájem družstevního bytu - dvoustranná (z produktu Vzory pro RK)

 

Máte o uvedený eBook a vzory zájem?

1. Objednejte prostřednictvím formuláře níže, nebo na info@gaudens.cz zašlete své fakturační údaje.

2. Cenu produktu  730 +DPH (celkem 883,30 Kč) uhraďte na ú.č. 19-5607090287/0100, var.s.: vaše IČO.

3. Po přijaté platbě vám bude eBook Rezervační smlouvy v realitní praxi (rozsah 20 stran, ve formátu *.pdf) a uvedených 8 vzorů (ve formátu *.doc) zasláno na sdělený e-mail; doklad o provedené platbě vám následně zašleme elektronicky.

 

Pozn.: Uvedené smluvní vzory jsou koncipovány jako obecné vzorové dokumenty a jako takové samozřejmě nemohou postihnout veškeré individuální požadavky a specifika daného obchodního případu, resp. procesů a smluvní dokumentace.  Pro maximální právní jistotu je proto vždy záhodno využít služeb advokátní kanceláře; tyto vzory nepředstavují poskytování právních služeb ve vztahu k osobě, která je od nás pořídí a dále použije.

 

Doporučujeme vaší pozornosti: VZORY SMLUV PRO REALITNÍ ZPROSTŘEDKOVATELE, 97 vzorů a formulářů >>>

TOPlist
Objednávka

This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)

AntiSpam

Obchodní podmínky a zásady ochrany osobních údajů jsou k dispozici ZDE >>>