Objednat

Vzorová dokumentace pro RK - ukončení staré/konkurenční zprostředkovatelské smlouvy


 

Jak na ukončení starých ZS, když je prodejem nově pověřena Vaše RK

Uzavřením (podpisem) zprostředkovatelské smlouvy mezi prodávajícím a realitním zprostředkovatelem automaticky nedochází k ukončení jiných smluvních vztahů, které má prodávající vůči předchozím RK. Proto je nutné zejména v případě exkluzivní smlouvy dbát na to, aby prodávající ukončil všechny své předchozí zprostředkovatelské smlouvy týkající se dané nemovitosti, a to i ty různé objednávky realitních služeb nebo souhlasy s inzercí, které ale mají znaky ZS.

Vypovědět (ukončit) spolupráci s původními zprostředkovateli musí buď sám prodávající, nebo nová realitní kancelář na základě plné moci. Samotné uzavření byť třeba exkluzivní smlouvy realitní kancelář neopravňuje ke komunukaci s ostatními "nevýhradními" zprostředkovateli za účelem stažení jejich inzerce. Stejně tak neplatí častý mýtus, že nová exkluzivita "přebije" staré neexkluzivity.

Aby se zamezilo nežádoucí duplicitě v inzerci, nebo debatám o nárocích na smluvní pokuty nebo provize, je pro právní jistotu řádně ukončených předchozích smluv nejpraktičtější, pokud výpovědi nebo odstoupení za prodávajícího vyřeší jeho nový realitní zprostředkovatel. Jedině tak má prodávající (a Vy s ním) opravdu jistotu, že v průběhu prodeje nedojde k nechtěnému souběhu činností více RK.

 

O jaké konkrétní dokumenty se jedná?

1) Plná moc prodávajícího udělená nové realitní kanceláři k jednání s předchozími zprostředkovateli k ukončení zprostředkovatelských smluv

2) Odstoupení od zprostředkovatelské smlouvy uzavřené na dobu určitou (typicky exkluzivní smlouva) pro opakované nepodstatné porušení

3) Odstoupení od zprostředkovatelské smlouvy uzavřené na dobu určitou (typicky exkluziviní smlouva) pro podstatné porušení

4) Ukončení zprostředkovatelské smlouvy dohodou

5) Ukončení zprostředkovatelské smlouvy výpovědí

6) Oznámení o ukončení zprostředkovatelské smlouvy uzavřené na dobu neurčitou

7) Výzva k odstranění inzerce

 

Máte o uvedené vzory zájem?

1. Objednejte prostřednictvím formuláře níže, nebo na info@gaudens.cz zašlete své fakturační údaje.

2. Cenu vzorů  670 Kč +DPH (tedy 810,70 Kč) uhraďte na ú.č. 19-5607090287/0100, var.s.: Vaše IČO.

3. Po přijaté platbě Vám bude uvedených 7 vzorů zasláno (ve formátu *.doc) na sdělený e-mail; doklad o provedené platbě Vám rovněž zašleme elektronicky.

 

Pozn.: Uvedené smluvní vzory jsou koncipovány jako obecné vzorové dokumenty a jako takové samozřejmě nemohou postihnout veškeré individuální požadavky a specifika daného obchodního případu, resp. procesů a smluvní dokumentace.  Pro maximální právní jistotu je proto vždy záhodno využít služeb advokátní kanceláře; tyto vzory nepředstavují poskytování právních služeb ve vztahu k osobě, která je od nás pořídí a dále použije.

TOPlist
Objednávka

This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)

AntiSpam

Obchodní podmínky a zásady ochrany osobních údajů jsou k dispozici ZDE >>>