Aktuality a podpora pro realitní kanceláře a samostatně podnikající makléře


 

Novela Realitního zákona - pod číslem zákona 190/2020 Sb. byla dne 24.4.2020 vyhlášena novela zák.č. 39/2020 Sb., o realitním zprostředkování; datum účinnosti od 25.4.2020. Základní obsah předpisu:

1) Nově je zavedena lhůta pro činnost realitního zprostředkovatele na dobu 6 měsíců od účinnosti novely pro začínající realitní makléře, kdy mohou tito zahájit podnikání bez povinnosti splnění podmínek dle § 24 ZRZ v režimu volné živnosti, a to až do 25.10.2020. Pro tyto nově příchozí makléře jsou pouze dvě omezení, a to že musí svou činnost vykonávat pod realitní kanceláří (resp. pod již podnikajícím realitním zprostředkovatelem) a že nemohou svým jménem poskytovat úschovy podle § 4 ZRZ.

2) Novelou je prodloužena lhůta pro přechod z volné živnosti na živnost vázanou pro již dříve podnikající realitní zprostředkovatele v režimu volné živnosti, a to o 6 měsíců. Realitní zprostředkovatel tedy musí splnit podmínku vzdělání, praxe nebo profesní kvalifikace dle § 24 ZRZ a vázanou živnost dle § 25 odst. 1 ZRZ ohlásit nově nejpozději do 3.3.2021.


Paragrafové znění zák.č. 190/2020 Sb. (novela) - prolink na Sbírku zákonů >>>

Paragrafové znění zák.č. 39/2020 Sb. (realitní zákon ve znění novely) - v textu níže

 

 

Zák.č. 39/2020 Sb., o realitním zprostředkování (Realitní zákon, ZRZ) - paragrafové znění ke stažení ZDE >>>, datum účinnosti od 3.3.2020 (prolink na Sbírku zákonů >>>)

Vzory smluv pro RK - verze podle Realitního zákona (83 vzorů) >>>

eBook Realitní zákon v realitní praxi (68 stran) >>>

Seminář Realitní zákon v realitní praxi - paragrafy, procesy a smlouvy >>>

 


Otázek týkajících se implementace zákona je poměrně hodně, vše řeší manuál Realitní zákon v realitní praxi, kde v rozsahu 68 stran najdete to nejpodstatnější. K dispozici je rovněž nová verze produktu Vzory smluv pro RK (83 vzorů) zpracovaná podle realitního zákona.

A pokud jako majitel/ka RK nebo samostatně podnikající makléř/ka potřebujete mít v zákonu opravdu 100% jasno, k dispozici máte seminář Zákon o realitním zprostředkování v praxi - paragrafy, procesy a smlouvy - tam je prostor i na všechny Vaše dotazy. S případnými požadavky na individuální seminář k ZRZ nás kontaktujte formulářem níže.


Věděli jste, že společně s Vámi letos slavíme 24 let od založení Realitní akademie Gaudens? Děkujeme za důvěru...

za Gaudens s.r.o., Petr Pavlíček


 


Rychlý kontakt:

Jak jste se o nás dozvěděli?
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)

AntiSpam

Obchodní podmínky a zásady ochrany osobních údajů jsou k dispozici ZDE >>>

TOPlist

Teambuilding je proces zaměřující se na pomoc ke zdravému vývoji týmu i jednotlivých členů skupiny, vytvoření spolupracující atmosféry.

TOPlist

Partneři