Zákon o realitním zprostředkování (aktuální stav)


 

Dne 11.12.2019 byl Zákon o realitním zprostředkování (ZRZ, Realitní zákon) projednán v Senátu s tím, že nebyly přijaty žádné pozměňovací návrhy. Zákon tedy zůstal ve znění schváleném 8.11.2019 Poslaneckou sněmovnou, nyní tak půjde k podpisu Prezidentu ČR.

Původně předpokládáná účinnost k 1.1.2020 je podle kuloárních informací reálná, jinak by platila účinnost obecná (tedy od 15. dne po vyhlášení zákona ve Sbírce zákonů).

 

Zákon o realitním zprostředkování, paragrafové znění ke stažení ZDE >>>

 

Přestože má zákon toliko 27 §§, otázek týkajících se výkladu a správné implemantace je poměrně hodně - zejm. jaké konkrétní změny přinese do vlastní realitní činnosti z pohledu procesů a smluvní dokumentace. Vše řeší manuál Realitní zákon v realitní praxi, kde v rozsahu 68. stran najdete to nejpodstatnější.

A pokud jako majitel/ka RK nebo samostatně podnikající makléř/ka potřebujete mít v zákonu opravdu 100% jasno, tak na začátek roku je v Praze a v Brně vypsaný seminiář Zákon o realitním zprostředkování v praxi RK - tam bude prostor i na všechny Vaše dotazy.

Realitnímu zákonu bude v maximální míře věnována pozornost i v měsíčníku pro makléře REALITNÍ FLASH. Odběratelé mohou v roce 2020 očekávat vedle běžného obsahu také výkladová stanoviska a praktické rady související právě s Realitním zákonem.

 

za Gaudens s.r.o.

Petr Pavlíček


 


Rychlý kontakt:

Jak jste se o nás dozvěděli?
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)

AntiSpam

Obchodní podmínky a zásady ochrany osobních údajů jsou k dispozici ZDE >>>

TOPlist

Teambuilding je proces zaměřující se na pomoc ke zdravému vývoji týmu i jednotlivých členů skupiny, vytvoření spolupracující atmosféry.

TOPlist

Partneři