Objednat

Průkazy energetické náročnosti budov (PENB) v realitní praxi


aneb to podstatné, co o této problematice potřebují (a vlastně i musí) znát pracovníci realitních kanceláří

 

Seminář je určen realitním makléřům a manažerům realitních kanceláří a poskytne základní i praktické informace týkající se aplikace zák.č. 406/2000 Sb., o hospodaření energií, ve znění novely zákona účinné dnem 1.1.2013, v praxi realitních kanceláří.

Uvedená novela  počínaje lednem 2013 přináší povinnost zpracovat "energetické průkazy budov" nově také při prodeji a pronájmu budov. Vlastníci budou nově rovněž povinni při prodeji či pronájmu zajistit uvedení ukazatelů energetické náročnosti uvedených v PENB v informačních a reklamních materiálech - to by v praxi mimo jiné mělo znamenat, že by počínaje 1.1.2013 měly být tyto informace uvedeny i v inzercích uveřejňovaných realitními kancelářemi.

 

Místo konání: Konferenční prostory hotelu DAP, Vítězné nám. 4, Praha 6 - Dejvice
Datum konání:

úspěšně zakončeno (prezence: 9,00-9,30; výklad: 9,30-13,00)

Pokud máte zájem o realizaci tohoto semináře pouze pro vaší kancelář, kontaktujte nás na 602 46 33 86 nebo na info@gaudens.cz


Program:

 • Rámcově - zákon č. 406/2000 Sb., o hospodaření energií, a jeho novela účinná od 1.1.2013
 • (tedy jakési "Požadavky na vlastníky budov a prodávající vyplývající z novely zákona č. 406/2000 Sb.")
 • Co je Průkaz energetické náročnosti budov (PENB) a Energetický audit (EA)
 • Pro koho jsou PENB od roku 2013 při prodeji povinné
 • Kdo může PENB zpracovat
 • Podklady nutné pro zpracování PENB a jak postupovat, když u nemovitosti jakékoli podklady chybí
 • Jaké jsou výstupy z PENB a jejich využití v praxi
 • Příklady průkazů PENB na konkrétních budovách a jak v nich nalézt potřebné údaje
 • Panelová diskuse

 

V čem vám bude uvedený seminář přínosem?
 • Jako zprostředkovatelé realitních transakcí budete vědět, kdy je nutné dokládat Průkaz energetické náročnosti budov a kdy to naopak nutné není.
 • Budete umět svým klientům poradit, jaké podklady si mají připravit, aby mohli PENB zadat.
 • Dozvíte se, jak postupovat při prodeji či pronájmu starších nemovitostí, ke kterým již nejsou k dispozici potřebné podklady, ale PENB vypracován být musí.
 • Budete se orientovat v dané problematice a budete vědět, co vlastně PENB jsou, jak s nimi pracovat, jakou mají dobu platnosti atp.

 

Přednášející:

Ing. Petra Studecká, Ph.D. - stavební inženýrka, má oprávnění vykonávat Energetické audity a průkazy PENB, člen Asociace energetických auditorů; je jednatelkou společnosti zabývající se energetickými audity a poradenstvím, projekty pozemních staveb, termografickou diagnostikou, hlukovými a osvětlovacími studiemi. Aktivně se věnuje lektorské činnosti, vede odborný tým zajišťující transfer zkušeností s energetickými úsporami a energetickou účinností budov z ČR do Východní Evropy a Balkánu pro společnost MEPCO International Advisory Centre of Municipalities. Vystudovala Fakultu stavební ČVUT v Praze, dále pak British Research Establishment BRE ve Velké Británii a Université Blaise - Pascal ve Francii.

 

Organizační informace:

Protože je k dispozici pouze omezený počet míst, je třeba se předem registrovat. Rezervaci své účasti proveďte v objednávkovém formuláři nebo na info@gaudens.cz . Přijaté přihlášky potvrzujeme elektronickou poštou (příp. dotazy zodpovíme na 602 684 968).

Účastnický poplatek ve výši 1.500 Kč + 21% DPH (celkem 1.815 Kč) zahrnuje studijní materiál a občerstvení; možnost individuálního stravování v místě. Účastnický poplatek by měl být uhrazen nejpozději dva dny před konáním semináře, č.ú.: 19-5607090287/0100, v.s.: IČ objednatele; při naplnění kapacity semináře je rozhodný termín úhrady. Daňový doklad bude předán při prezenci.

Každému účastníkovi bude vystaven Certifikát o absolvování.

 

Máte zájem o realizaci tohoto semináře pouze pro vaší kancelář nebo realitní tým? Informujte se na tel. +420 602 46 33 86.

TOPlist
Objednávka

This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)

AntiSpam

Obchodní podmínky
a zásady ochrany osobních údajů
jsou k dispozici ZDE >>>