Objednat

NOVÝ STAVEBNÍ ZÁKON v praxi - stavební právo v novém


 

Seminář Vám pomůže v orientaci v zák. č. 283/2021 Sb., nový stavební zákon, v uchopení problematiky stavebního práva v novém. Cílem je Vás úspěšně provést bouřlivými vodami územního plánování a stavebního řádu, vysvětlit užívané pojmy, obvyklé postupy, ale také praktický smysl a účel užívaných instrumentů, pohledy institucí, stavebníka, dotčených osob i prosté veřejnosti.

A nečekejte suché školení, kdy by se procházel text starého a nového stavebního zákona a kdy by se spolu s lektorem krčilo rameny nad výkladem některých ustanovení a jejich správného pochopení. Tento seminář je zaměřený na praxi - důležitých témat a příkladů k probrání bude opravdu hodně.

 

 

Místo konání: Hadovka Office Park, Evropská 33A, Praha 6
Datum konání:
29. dubna 2024 (prezence: 8.30-9.00; program: 9.00-16.00)
.
Místo konání: Hotel Avanti, Střední 61, Brno
Datum konání
22. dubna 2024 (prezence: 8.30-9.00; program: 9.00-16.00)

 

 

Program:

1) Úvod a právní předpisy

2) Územní plánování - územně analytické podklady, územně plánovací dokumentace, podrobněji k územnímu plánu (ÚP), územně plánovací podklady, aktéři územního plánování, příklad postupu u ÚP či jeho změny, co lze z ÚP vyčíst, náhrady za změny v území, územní rozhodnutí, vlivy v území

3) Stavební řízení - stavebník, záměr, ochranná pásma, další zainteresovaní (a jejich vyjádření, stanoviska, závazná stanoviska, námitky a připomínky), účelové namítání, zneužití práva, soulady a shodné cíle, architektonická provokace

4) Realizace záměru - stavební činnost, kategorizace staveb, stavební řízení, černá stavba, neoprávněná stavba, dotčený soused, změna stavby před dokončením, kolaudace

5) Pár poznámek k novému stavebnímu zákonu

 

 

Přednášející:

Vladimír Syruček / právník, specialista na nemovitostní právo, mj. hlavní autor publikace Realitní právo - nemovitosti v realitní praxi vydané v roce 2018 a 2022 v nakl. C.H.Beck. Nemovitostní problematice se v rámci své praxe aktivně věnuje od roku 1993. Vedle vlastní právní praxe a lektorské činnosti rovněž spolupracuje s Wolters Kluwers a.s. (ASPI), je členem Hospodářské komory ČR, Jednoty českých právníků a Vzdělávacího centra Rozhodčího soudu při HK ČR a AK ČR.

 

 

Organizační informace:

Rezervaci své účasti proveďte v objednávkovém formuláři níže, přijaté přihlášky potvrzujeme na sdělený e-mail. Vaše případné dotazy směrujte na info@gaudens.cz nebo na tel. 602463386.

Účastnický poplatek ve výši 3.300 Kč + 21% DPH (celkem 3.993 Kč) zahrnuje rovněž studijní materiál (v tištěné podobě) a občerstvení; možnost individuálního stravování v místě. Dispozice pro platbu - č.ú.: 19-5607090287/0100, var.s.: IČO objednatele; při naplnění kapacity je rozhodný termín úhrady. Daňový doklad bude zaslán na sdělený e-mail po připsání platby.

 

 

Doporučujeme Vaší pozornosti eBook Stavební právo v novém - územní plánování a stavební řád, rozsah 112 stran >>>

JUDr. Vencislav Sabotinov je advokátem a členem České advokátní komory.

Dále působí i jako rozhodce v rámci stálého Rozhodčího soudu při HK ČR a AK ČR.

Má dlouholeté zkušenosti se školením realitních makléřů předních českých RK.

Je společníkem Advokátní kanceláře Sabotinov & Sabotinova s.r.o., která se specializuje mimo jiné na zastupování realitních kanceláří v civilních sporech, jakož i na poskytování právní pomoci při výkonech rozhodnutí a konkursech  a obhajobu v trestních věcech.

Rovněž publikuje, naposledy v rámci smluvní spolupráce s Wolters Kluwers, a.s. (ASPI). Objednávka

This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)

AntiSpam

Obchodní podmínky
a zásady ochrany osobních údajů
jsou k dispozici ZDE >>>