Objednat

LIST VLASTNICTVÍ - vše o listu vlastnictví a zápisu na něm v praxi


 

Seminář podrobně mapuje katastr nemovitostí, resp. jeho výstup v podobě listu vlastnictví. Víme 100%, co který zápis na LV znamená? Co znamená, když zápis je/není (pozitivní a negativní vymezení), jak zápis správně číst (překlad z geodetického či právního jazyka) a co pro nakládání s nemovitostí znamená?

Na semináři se seznámíte s konkrétními příklady z praxe, a to od běžných situací, přes situace méně obvyklé, až po vysloveně raritní či výjimečné. Jasně a srozumitelně se tak dozvíte vše, co by měl znát každý, kdo se v rámci své právní specializace věnuje nemovitostnímu právu.

 

Místo konání: CDMS Univerzity Karlovy v Praze - Krystal, José Martího 2, Praha 6
Datum konání:
úspěšně zakončeno (prezence: 8.30 - 9.00; program: 9.00 - 16.00)

 

 

Program:

1) Úvod, ukázky zápisů

2) Část A LV (Vlastník, jiný oprávněný), část B LV (Nemovitosti), část B1 LV (Věcná práva sloužící ve prospěch nemovitosti v části B a/nebo jiná práva), část C LV (Věcná práva zatěžující nemovitosti v části B včetně souvisejících údajů), část D LV (Poznámky a další obdobné údaje), bez označení LV (Plomby a upozornění), část E LV (Nabývací tituly a jiné podklady zápisu), část F LV (Cenové údaje a/nebo vztah Bonitovaných půdně ekologických jednotek BPEJ k parcelám), pod částí F LV

3) Druhy zápisů do katastru nemovitostí

4) Provedení vkladu

 

 

Přednášející:

Vladimír Syruček / právník, specialista na nemovitostní právo, mj. hlavní autor publikace Realitní právo - nemovitosti v realitní praxi vydané v roce 2018 a 2022 v nakl. C.H.Beck. Nemovitostní problematice se v rámci své praxe aktivně věnuje od roku 1993. Vedle vlastní právní praxe a lektorské činnosti rovněž spolupracuje s Wolters Kluwers a.s. (ASPI), je členem Hospodářské komory ČR, Jednoty českých právníků a Vzdělávacího centra Rozhodčího soudu při HK ČR a AK ČR.

 

 

Organizační informace:

Rezervaci své účasti proveďte v objednávkovém formuláři níže, přijaté přihlášky potvrzujeme na sdělený e-mail. Vaše případné dotazy směrujte na info@gaudens.cz nebo na tel. 602463386.

Účastnický poplatek ve výši 3.300 Kč + 21% DPH (celkem 3.993 Kč) zahrnuje rovněž studijní materiál a občerstvení; možnost individuálního stravování v místě. Dispozice pro platbu - č.ú.: 19-5607090287/0100, var.s.: IČO objednatele; při naplnění kapacity je rozhodný termín úhrady. Daňový doklad bude zaslán na sdělený e-mail po připsání platby.

JUDr. Vencislav Sabotinov je advokátem a členem České advokátní komory.

Dále působí i jako rozhodce v rámci stálého Rozhodčího soudu při HK ČR a AK ČR.

Má dlouholeté zkušenosti se školením realitních makléřů předních českých RK.

Je společníkem Advokátní kanceláře Sabotinov & Sabotinova s.r.o., která se specializuje mimo jiné na zastupování realitních kanceláří v civilních sporech, jakož i na poskytování právní pomoci při výkonech rozhodnutí a konkursech  a obhajobu v trestních věcech.

Rovněž publikuje, naposledy v rámci smluvní spolupráce s Wolters Kluwers, a.s. (ASPI). Objednávka

This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)

AntiSpam

Obchodní podmínky
a zásady ochrany osobních údajů
jsou k dispozici ZDE >>>