Objednat

Nový Občanský zákoník (zák.č. 89/2012 Sb.) a nemovitosti v praxi


MODUL 1 - instantní pojednání, úvod do změn dle NOZ od 1.1.2014 vztahujících se k nemovitostem

 

Cílem semináře je předat ucelené a praktické informace týkající se nemovitostní úpravy v NOZ a všeho souvisejícího. Seminář tedy poskytne exkurz do těch částí nového Občanského zákoníku (zák.č. 89/2012 Sb.), které se týkají nemovitostí, resp. které je potřeba znát pro poskytování právních služeb v této oblasti.

Uvědomujeme si, že aby byl tento výukový program maximálně přínosný, je mnohdy potřeba zodpovědět celou řadu dotazů; proto mají účastníci možnost v návaznosti na seminář využít odborných konzultací týkajících se probíraných témat.

 

Místo konání: Konferenční prostory hotelu DAP, Vítězné nám. 4, Praha 6 - Dejvice
Datum konání:
úspěšně zakončeno (prezence: 9.00 - 9.30; výklad: 9.30 - 16.30)

Pozn.: Pokud máte zájem o realizaci tohoto modulu pouze pro vaší kancelář, kontaktujte nás na 602 684 968 nebo na info@gaudens.czProgram:

.
Úvod do nového systému soukromého práva:
1) Srovnání OZ a NOZ a dále nové pojmy - právo stavby a svěřenecký fond
2) Struktura NOZ, srdce NOZ - §§1-14
3) Rozlišování kogentních a dispozitivních ustanovení NOZ; limity jednání, překročení zákazu v zákoně, člověk, spotřebitel a jeho rozumná ochrana, odborná péče, svéprávnost, zásada spravedlnosti
.
Vlastnictví a spoluvlastnictví v NOZ:
1) Ochrana nabyvatele vs. vlastníka - konflikt koncepce ochrany skutečného vlastníka vs. osob jednajících v důvěru v zápis ve veřejném rejstříku (katastru nemovitostí). Praktické návody a postupy, jak ochránit klienty.
2) Stavby - nová koncepce, přechodná ustanovení, odlišní vlastníci pozemku a stavby, předkupní práva, spoluvlastníci, přestavek, příslušenství
3) Právo stavby - velmi zajímavá nová možnost a jak s tím pracovat, důvody, vznik, časová omezení, další použití, zkrácení/prodloužení doby, odměna - stavební plat, zánik, právní poměry účastníků, jeho dědění, vzájemná předkupní práva
4) Stavba na cizím pozemku
5) Nabytí od nevlastníka
.

 

Přednášející:

Mgr. Vladimír Syruček - nemovitostní problematice se v rámci své právní praxe aktivně věnuje od roku 1993, specializuje se zejména na řešení duplicitních vlastnictví, vydržení, vyvlastnění, stavby na cizím pozemku, věcná břemena a jejich ocenění; v těchto oblastech úzce spolupracuje s celou řadou advokátních kanceláří, věnuje  se lektorské činnosti, dlouhodobě spolupracuje jako odborný konzultant s Nakladatelstvím C.H.Beck. Je členem Hospodářské komory ČR, Jednoty českých právníků a Vzdělávacího centra Rozhodčího soudu při HK ČR a AK ČR.

Organizační informace:

Protože je k dispozici pouze omezený počet míst, je třeba se předem registrovat. Rezervaci své účasti proveďte v objednávkovém formuláři nebo na info@gaudens.cz . Přijaté přihlášky potvrzujeme elektronickou poštou (příp. dotazy zodpovíme na 602 684968).

Pokud máte zájem o realizaci tohoto semináře pouze pro Vaší kancelář, kontaktujte nás na 602 684 968.

 

TOPlist
Objednávka

This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)

AntiSpam

Obchodní podmínky
a zásady ochrany osobních údajů
jsou k dispozici ZDE >>>