Objednat

Seriál - Tipy pro podporu realitního byznysu


Seriál odebírá již 7.431 RK

Ve dvoutýdenních intervalech zde pro naše klienty z řad realitních kanceláří a samostatně podnikajících makléřů uveřejňujeme vždy jeden praktický tip týkající se konceptů a strategií obchodního jednání v realitách, prodejních technik či konkrétních pracovních postupů, které mají přímou vazbu na obchodní  výsledky.

 

Doporučujeme Vaší pozornosti:

Poslední 2 březnové termíny semináře GDPR v realitní praxi (Praha a Brno) >>>

GDPR Manuál se Vzory pro realitní kanceláře a samostatně podnikající makléře >>>

Přehled všech aktuálně vypsaných realitních kurzů k dispozici ZDE >>>

 

Tip č. 21/31:

Jak je to s těmi úkolníky prodeje, je to vůbec k něčemu dobré?

Také jste se někdy u svých kolegů setkali s oním vítězným pokřikem: „Super, tak jsem to nakonec nabral. Jó, a provize bude 120 tisíc!“. Ano, úspěšný nábor zakázky je tím prvním předpokladem pro inkasování odměny za zprostředkování. Prvním předpokladem, ale možná ne tím nejpodstatnějším. To, co vám peníze skutečně vydělá, je až úspěšný prodej nemovitosti...

Zda se vámi nabraná nemovitost prodá, a samozřejmě i „jak rychle a za kolik“, je ovlivněno mnoha faktory. Můžete to ovlivnit kvalitně zpracovanou prezentací na realitních serverech, ovlivníte to častým „topováním“, prodejními plachtami, tištěnou inzercí, prostě aktivním a promyšleným prodejním marketingem.

Praxe je ale často trochu jiná. Jistě to znáte sami - někdy je práce méně, tedy je i čas na přemýšlení o každé jednotlivé zakázce. Jindy se naopak ani nezastavíte (např. finalizujete nějakou kupní smlouvu, do toho dva prodané domy předáváte, jednomu klientovi řešíte hypotéku, dalšímu znalecký posudek...) a prodej nabraných věcí jde tak nějak samospádem mimo vás.

Z tohoto důvodu používá celá řada realitních kanceláří různé úkolníky nebo plány prodeje, kterými se snaží prodej co možná nejvíce „uchopit a zprocesovat“. Možná si při čtení těchto řádků právě říkáte: „No, to jsou zase kraviny!“, nebo přinejlepším: „Panebože, hlavně, ať mi nikdo nepředepisuje, co mám dělat. Vždyť je přeci každá nemovitost úplně jiná!“. Možná máte pravdu, ale...

Základní otázka totiž zní: Proč mít úkolník prodeje a jak by mohl vypadat?

Jsou realitní kanceláře, které mají úkolník „překlopený“ do excelové tabulky, kde je v každém týdnu předepsáno, jaká aktivita má být realizována. Jiné kanceláře se naopak snaží mít „po kupě“ to podstatné, co má z jejich zkušeností smysl se zakázkami dělat a nechávají pak na makléři (který jediný zná jak zakázku, tak i potřeby prodávajícího), kdy a zda danou aktivitu zrealizuje.

Těžko říci, jak by měl vypadat „zaručeně účinný“ úkolník prodeje. Pro začátek by mohlo stačit, pokud se pokusíte např. do 20 bodů sepsat vše, co může mít podle vašeho názoru vliv na úspěšný prodej. A třeba u bodu ohledně slevy budete přemýšlet, jak to napíšete. Jestli „13) Zavolat prodávajícímu a probrat cenu“ nebo „13) Sejít se s prodávajícím a probrat cenu“. Je v tom rozdíl, že? A tak, jak si to do úkolníku napíšete, to i u jednotlivých zakázek budete realizovat. A o tom to je.

K čemu je to ale dobré? Může to mít zásadní vliv na prodej, protože:

1) Budete dělat maximum možného (účinného) pro podporu prodeje bez ohledu na to, zda a jak jste v daném čase pracovně vytíženi.

2) Na žádné prodejní aktivity se zakázkami nezapomenete zkrátka proto, že pouze „odškrtáváte“ (a samozřejmě i realizujete) kroky, které jsou podle vás důležité pro prodej a které se vám osvědčily u podobných zakázek.

Bavíme-li se o podpoře prodeje nabraných nemovitostí, můžeme se v zásadě setkat se dvěma odlišnými koncepty práce:

1) Jsou realitní makléři, kteří na prodej nahlížejí následovně: „Uvidím, jestli se to přes víkend neprodá, kdyžtak bych příští týden zkusil zainzerovat v regionálním plátku“. No a přes víkend se to třeba neprodá, následující týden se naberou zase dvě tři nové zakázky, uplyne další týden nebo dva a kromě „topování“ na nejmenovaném realitním serveru s tou první zakázkou nikdo nic nového neudělal. Pak už jen zavolat prodávajícímu: „Pane majiteli, nikdo nevolal, je to drahý, musíte zlevnit...“

2) Vedle toho jsou ale makléři, kteří mají vypracované úkolníky nebo plány prodeje. Ty mají vytištěné ve složce u každé své zakázky, jednotlivé prodejní aktivity „odškrtávají“ a hlavně realizují. A co by vám na své úkolníky řekli oni sami? „Nemusím na to tolik myslet a samozřejmě na nic nezapomenu. A hlavně - jak jinak bych měl prodej realizovat?

Těžko říci, co je správné. Ale pravdou je, že kvalitní prodejní marketing a promyšlená podpora prodeje zcela jistě má zásadní vliv na to, jak rychle a za kolik se daná nemovitost prodá. A o to přeci jde vám i vašim prodávajícím. Nebo snad ne?

K čemu může být dobré, pokud budete mít zpracovaný
úkolník prodeje a tento budete realizovat u každé zakázky?

Tento díl ke stažení ZDE >>> Tipy pro podporu realitního byznysu

  • Souhlas k využití autorských práv:
Tento "Tip pro podporu realitního byznysu" můžete bezplatně přetisknout nebo zveřejnit za předpokladu, že na jeho konci uvedete následující uvedení copyrightu a zdroje: © Copyright Gaudens s.r.o., www.gaudens.cz

 

 

Kalendář nejbližších veřejných realitních kurzů k dispozici ZDE >>>

 

Máte zájem o tipy pro podporu realitního byznysu?

Objednat je můžete formulářem viz. níže - každý druhý týden pak získáte jeden díl ze série Tipů na Váš e-mail (pokud jste od nás již obdrželi výše uveřejněný díl, nemusíte nic objednávat - další Vám budeme i nadále zasílat automaticky). Nebo prostě sledujte naše stránky www.gaudens.cz - každý druhý týden zde naleznete aktuální Tip.

Pro dotazy nás neváhejte kontaktovat na +420 602 684 968 nebo na info@gaudens.cz.

TOPlist
Objednávka

This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)

AntiSpam

Partneři